Все про Кратом

Кратом: способи застосування та дозування.

kratom dozirovka

Кратом: способи застосування та дозування.

 

Кратом – це дивовижна рослина, яка вже кілька тисячоліть вирощується та використовується жителями Південно-Східної Азії.

Завдяки розмаїттю різних біологічно активних сполук, кратом має дуже багатогранну дію, яка залежить від сорту, місця проростання та дозування.

 

Кратом – це дерево, і в лікувальних, або рекреаційних цілях використовується його листя, перемелене на порошок.

 

У цьому порошку міститься величезна кількість корисних для організму антиоксидантів, яких у десятки разів більше, ніж у зеленому чаї. З цієї причини якісний кратом, який можна купити на нашому сайті, дуже підвищує імунітет. Він навіть допомагає у лікуванні симптомів коронавірусу та інших респіраторних хвороб, проте не замінює основне лікування. Користь кратома у прискоренні одужання.

 

Ефекти кратома


Ефект кратома сильно залежить від способу прийому та чутливості користувача, тому краще починати з низьких доз.

У невеликих кількостях основні ефекти це: стимуляція, порівняна або трохи сильніша за кофеїнову, але без негативних ефектів кави, підвищення мотивації, поліпшення настрою, витривалості та товариськість.

При підвищенні дозувань, аж до середніх, стимулюючі ефекти починають поєднуватися з ефектами розслаблення як розуму, так і тіла, але без характерних для алкоголю сп’яніння та втрати контролю. Інші ефекти посилюються.

У високих дозахх ефект, що бадьорить, остаточно зникає, тоді як розслаблюючий та інші – ростуть. З’являється легке сп’яніння. Можлива сонливість та нудота.

Навіть у невеликих кількостях кратом є ефективним та безпечним знеболюючим, із значно меншою кількістю побічних ефектів, ніж у порівнянних за силою аптечних препаратів. У високих дозах аналгетичний ефект дуже сильний і може бути достатнім для контролю багатьох видів хронічних та гострих болів, навіть онкологічних та післяопераційних.

 

Способи прийому та дозування кратома:

 

  • 1. Найпростіший спосіб – просто їсти порошок ложкою, а потім запивати рідиною, бажано чаєм чи соком, а не водою. Смак кратома дуже специфічний і дуже гіркий – особливо у таких сортів як Тайський Зелений. Частина порошку осяде на задній стінці язика, тому післясмак позбутися важко, хоча можна прополоскати горло.

При такому методі дозування потрібні вищі, ефект настає значно пізніше, але триває довше. Це з тим, що активні речовини вивільняються в ШКТ не відразу, а поступово, створюючи ефект «пролонгації». Дозування за раз від 3 до 7 грам. Середнє дозування від 3 до 6.

  • 2. Спосіб, який часто використовується на батьківщині кратома – варіння в каструлі від 5 до 15 хвилин. Дозволяє активним речовинам повністю вивільнитися за достатньої кількості води. Тому ефект настає трохи довше, але триває довше. Можна додавати цукор/мед та лимонний сік/лимонну кислоту для пом’якшення смаку. Осад можна процідити та викинути – так відвар легше сприйметься шлунком, а можна розмішати та випити разом із відваром – так буде трохи ефективніше. Разове дозування для людини без великого досвіду знаходиться в діапазоні між 3 та 7 грамами, середнє – від 3 до 6.

 

  • 3. Найбільш зручний спосіб, з яким ймовірність нудоти нижче, смак м’якший, а ефект сильніший: кратом засипають у чашку, додають достатню кількість цукру або підсолоджувача, потім заливають окропом і розмішують. Після цього у відвар акуратно, потроху додають харчову соду. Кратом, особливо міцний, почне пінитися – тому обережніше. Сумарна кількість соди має бути від однієї десятої до однієї третьої чайної ложки. Це дуже пом’якшує смак і дозволяє алкалоїдам кратом краще вивільнятися у воду. Для найкращого ефекту можна накрити ємність кришкою. Також кратом можна заварювати в термосі, у такому разі метод із содою використовуйте особливо акуратно, так як у термосі утворюється надлишковий тиск. Дозування такі ж, як у способі 2.

 

На цьому все. Читайте інші пізнавальні статті і відгуки про кратом на нашому сайті «Кратом Кафе». І приємного Вам чаювання!

 

Залишити відповідь