Все про Кратом

Вплив кратому на людину

чай кратом

Кратом є досить популярним седативним та стимулюючим напоєм у країнах Південно-Східної Азії. Як коротко впливає на нервову систему? Ефект від вживання такого чаю з’являється практично відразу і триває досить довго. Якщо розібратися, як працює кратом, вдається виключити негативні побічні дії, крім хіба що індивідуальної непереносимості.

Виготовляється напій з різних сортів вічнозеленого дерева, що росте в Індонезії, на Балі, Таїланді. Залежно від сорту та форми випуску напій може мати різний ефект на організм. Давайте докладніше розглянемо якими іншими корисними властивостями володіє кратом і як правильно підібрати відповідний саме вам сорт.

Всі переваги вживання кратому

Давайте докладніше розглянемо, які позитивні ефекти виникають при правильному виборі та вживанні чаю кратом? Ця рослина в багатьох країнах Азії вважається цілющим і використовується в тому числі для лікування низки захворювань. Все завдяки високому вмісту алкалоїдів, також ідеальному балансу інших мікроелементів, що впливають на нервову систему. Серед ключових переваг напою:

  1. Зниження больових відчуттів. Якщо вам знайомі хронічні або гострі болі в суглобах, спині, голові або животі (причому такі, що знеболювальні засоби не завжди справляються з ними), можливо, варто спробувати чай кратом. Листя рослини знімає не тільки слабкий тупий біль, а й гострий, у тому числі й мігрені. Таким напоєм можна доповнювати або замінювати знеболюючі препарати. Зниження больових відчуттів здійснюється через алкалоїди, які містяться в листі. Чим їх більше, тим сильніший біль зможе прибрати чай. Найчастіше для досягнення цього ефекту рекомендують спробувати Індонезійський, а також сорти Балі, Борнео. По відтінку листя знеболюючий ефект мають червоні сорти.
  2. Зменшення рівня стресу та тривожності. Якщо ви часто спостерігаєте у себе підвищену апатію, втрату сил та хронічну втому, яка не проходить навіть після сну. А згодом до цих неприємних симптомів додається навіть безсоння, з цим треба щось робити. Хронічний стрес згодом впливає загальний імунітет організму, знижує працездатність, концентрацію уваги тощо. Такий напій дозволяє покращити настрій та самопочуття, боротися з ознаками тривожності, паніки. Ряд сортів має також седативну дію, допомагає налагодити сон. Для зниження рівня апатії та покращення настрою краще підходить тайський та малайський сорти. А ось із тривожністю бореться кратом Борнео, Балі.
  3. Зняття синдрому відміни. Люди, які страждають від залежності від низки речовин (у тому числі алкоголю, наркотиків) і проходять лікування від своєї залежності, можуть стикатися з так званим синдромом відміни, що в народі називається ламкою. Це поєднання сильного болю, підвищення тривожності, погіршення сну, розлад шлунково-кишкового тракту. Такий період потрібно просто перечекати. І кратом допомагає зняти ці неприємні відчуття, не викликаючи у своїй залежність. Найкраще для цього використовувати сорти Індонезійський та Борнео.
  4. Зміцнення організму. Екзотична рослина стимулює роботу імунної системи, дозволяючи зробити організм стійким до низки бактерій та вірусів. Найкраще з цим справляється малайський сорт. А по відтінку листя – зелений кратом.
  5. Підвищення концентрації уваги. Тайські та малайські сорти здатні покращити пам’ять та підвищити концентрацію. Що особливо корисно для вирішення низки робочих завдань.

Який ефект має кратом?

Залежно від сорту виділяють різні дії кратома на організм. Однак, якщо говорити безпосередньо про ефекти, їх можна поділити на дві категорії:

  1. Короткострокові. Ті, що тривають близько 1-2 години. Зазвичай спостерігаються при досить невеликих дозах. Сюди можна віднести покращення апетиту, підвищення лібідо, зняття больових відчуттів, підвищення концентрації уваги. При цьому короткостроковий ефект залежатиме саме від дозування. Якщо вживати, наприклад, до 5 г чаю, зняття болю, підвищення концентрації уваги та рівня енергії в організмі триватиме близько 1-2 годин. У той час як при заварюванні, наприклад 15 г порошку кратом, усі перераховані вище ефекти тривають набагато довше – до 6-7 годин. Головне не переборщити, оскільки надто великі дози (особливо якщо ви тільки починаєте знайомство з чаєм кратом) можуть призвести до втрати свідомості.
  2. Довгострокові. Напій може мати накопичувальний ефект. І, відповідно надавати навіть довгостроковий вплив на організм. Якщо правильно вживати кратом з урахуванням усіх рекомендацій, у тому числі і пауз між прийомами, може спостерігатися втрата ваги. Це пов’язано з тим, що набір зайвих кілограм нерідко спостерігається при підвищеній тривожності та хронічному стресі.

При цьому головне не зловживати напоєм. Незважаючи на те, що серйозних проблем при його вживанні поки не було зареєстровано, надмірне підвищення дози та відсутність перерви між курсами може стати причиною зниження його ефективності: порушується сприйнятливість нервової системи до подразників.

Розібравшись, як працює кратом, можна зрозуміти принципи його впливу і правильно підібрати потрібний саме вам напій. Оскільки сорт, відтінок листя та дозування залежать від бажаного ефекту та вашого поточного стану організму. Обов’язково ознайомтеся з сортами їх форм випуску, рекомендованими для новачків, якщо вперше пробуєте чай кратом.

Рекомендуємо взяти на пробу кілька сортів у невеликому форматі. Тим більше, що і стимулюючі, і седативні види кратоми сьогодні представлені в різних варіантах. Так ви зможете знайти напій, смакові властивості та ефект якого дозволять вам отримати насолоду від розпивання чаю та необхідний ефект після його застосування.

Залишити відповідь