Все про Кратом

Особливості, правила та помилки вживання кратома

чай кратом

У країнах Південно-Східної Азії чай каратом відомий вже понад 1000 років. Його використовують як релаксант або навпаки – бадьорий напій, здатний зняти неприємні симптоми, у тому числі сильний головний біль, суглобах. І важливо заздалегідь розібратися, як часто можна пити кратом. Оскільки недостатня чи навпаки – надмірна частота вживання напою може призвести до небажаних результатів та ефектів.

У країнах Європи кратом став популярним порівняно недавно. Однак і сьогодні вже можна знайти безліч сортів чаю, кожен з яких має свої переваги та ефект на організм.

Заварювати такий напій максимально просто – головне визначити відповідне саме вам дозування, насипати його в чашку і залити окропом. Настоюється чай кратом близько 15 хвилин, а перший ефект стає помітним через 45 хвилин після вживання напою.

Частота прийому кратома

Обов’язково вивчіть усі рекомендації на упаковці. Оскільки частота прийому може залежати навіть від сорту листя. Найбільш універсальна частота вживання чаю кратом: один раз на 4-5 днів. Більше того, ви можете експериментувати і щоразу вживати нові сорти в залежності від того, якого ефекту хочете досягти.

Такі перерви дозволяють запобігти звиканню до напою та отримати необхідний ефект навіть від низького дозування.

Найпоширеніші помилки при вживанні кратома

Вище ми описали докладну інструкцію, як готувати кратом і як правильно його вживати. Жодних складнощів навіть у новачків виникнути не повинно. І за такого підходу ні побічних ефектів, ні звикання до активних компонентів напою немає.

Однак є низка ситуацій, які підвищують ризик появи побічних ефектів від вживання кратома. Давайте розберемо найпоширеніші помилки:

  1. Різке підвищення дози. Найчастіше такий підхід трапляється з новачками. Їм здається, що якщо в рекомендованій кількості чай кратом не дає такого ефекту, на який вони розраховували, необхідно збільшувати дозу в 2-3 рази і більше. У такому разі підвищується ризик зіткнутися із серйозними побічними ефектами. Згідно з рекомендаціями фахівців, навіть за відсутності належного ефекту підвищувати дозування рекомендують за один раз на 1-2 г. Тільки так ви зможете визначити, скільки порошку надає необхідний вплив саме на ваш організм. Різке збільшення дозування загрожує не лише побічними діями, а й звиканням до високої концентрації активних речовин. Після цього вам доведеться постійно збільшувати обсяг речовини, що вживається.
  2. Щоденний прийом чаю кратом. Тут, як і в попередній ситуації причиною проблеми є звикання до активних компонентів напою. Алкалоїди – досить потужні і дуже впливають, зокрема і нервову систему. Якщо на щоденній основі вживати чай кратом, що містить високу концентрацію алкалоїдів, організму з часом може знадобитися дедалі більша і більша доза. А також частіші прийоми. У деяких випадках сягає навіть того. що й великі дозування не мають необхідного ефекту. Так що вживати чай кратом на щоденній основі – серйозна помилка. Обов’язково дотримуйтесь частоти напою, вказаної на упаковці. Робіть невеликі перерви та змінюйте сорти, щоб розбавити ефект.
  3. Неправильний вимір дозування. Ми вже говорили про те, що для приготування чаю кратом необхідно знати, скільки порошку, необхідного для заварювання напою, підходить саме вам. І дозування визначається максимально точно у грамах. Тому не варто розраховувати, що вам достатньо буде чайної чи столової ложки, щоб виміряти потрібну концентрацію. Обов’язково запасіться кухонною вагою, щоб бути максимально точним.
  4. Неперевірені постачальники. Купуючи чай кратом, важливо переконатися, що продавець – надійний і пропонує сертифікований продукт, що повністю відповідає своєму опису та перерахованим властивостям. Краще витратити час на пошук постачальника, вивчаючи всі особливості співпраці з ним, а також цінову політику продавців, ніж купити напій у першому магазині, що трапився, і отримати неприємний досвід.
  5. Завищені очікування. Як і багато інших помилок, відноситься скоріше до новачків. Не варто вважати, що чай кратом справді вилікує всі захворювання. Або без належних змін в інших сферах допоможе налагодити ваш психоемоційний стан. Навіть у країнах Південно-Східної Азії, де така рослина активно використовується як лікувальний препарат, вона швидше йде доповненням до аптечної лікарської продукції. Тобто коротко полегшує симптоми, з якими вам необхідно буде окремо працювати: з’ясовувати їх причину і усувати в тому числі за допомогою фахівців.

При цьому будьте максимально обережними під час комбінування кратому та лікарських препаратів. Його не рекомендується поєднувати, наприклад, з антидепресантами, сильними знеболюючими препаратами.

Якщо дотримуватися перелічених вище правил і рекомендацій, можна отримати максимально позитивний досвід від вживання кратома. Це досить безпечний і навіть ефективний продукт, спрямований на зняття больових відчуттів, налагодження сну, активізацію роботи нервової системи і т.д. Щоб уникнути неприємних побічних ефектів, вибирайте надійних постачальників, ретельно ставтеся до підбору відповідного саме дозування.

І в жодному разі не приймайте напій на голодний шлунок. Так, ефект може виникнути набагато швидше, ніж якщо випити чай кратом після їжі. Однак у такому разі активні компоненти можуть чинити сильний негативний вплив на шлунково-кишковий тракт.

Залишити відповідь