Все про Кратом

Чи можна самостійно виростити кратом

Кратом Растение | KratomCafe

Чай кратом вважається ефективним і досить популярним напоєм, який перекочував до нас із країн Південно-Східної Азії. Залежно від сорту, концентрації та правила вживання він може надавати розслаблюючу, седативну або навпаки – тонізуючу дію, що бадьорить.

При цьому однаково всі сорти знімають болючі відчуття в тілі, допомагають боротися з тривожністю, апатією, підвищують концентрацію уваги і покращують працездатність.

Якщо ви скуштували напій і оцінили його смак і корисні властивості, напевно, у вас закрадалися думки про те, чи можливо самостійно вирощувати вдома кратом? Тим більше, що сама рослина росте в досить екзотичному середовищі з нехарактерним для наших регіонів кліматом.

Перед тим, як вирощувати кратом, важливо зрозуміти, що процес посадки та догляду за рослиною буде досить копітким, вимагатиме від вас багато зусиль та часу. Однак результат того вартий. Оскільки навіть у наших широтах при правильному підході ви зможете виростити дерево, з листя якого згодом готуватимете ароматний тонізуючий чай, що бадьорить.

Методи вирощування чаю кратом

Якщо ви вже маєте досвід вирощування дерев у себе в саду, то напевно знаєте два основні методи та принципи, за якими це можна зробити:

Вирощуємо кратом з втечі

Якщо ви зможете дістати саджанець кратома, висадити рослину буде максимально просто. Однак знайти живці не так легко. Навряд чи ви можете знайти саджанець кратома, відвідавши місцевий садовий центр. Якщо готові почекати кілька тижнів, можна замовити паросток у тій країні, де росте рослина у його природному середовищі. Однак далеко не всі саджанці можуть витримати таку довгу дорогу.

Тому найкраще пошукати на місцевих форумах людей, які вже вирощують у себе кратом, та купити у них саджанець.

Сам процес вирощування складається з кількох етапів:

  1. Візьміть справді недеформований молодий саджанець.
  2. Нижню частину обріжте під гострим кутом і видаліть із неї усі гілки та листя.
  3. Обробіть саджанець у спеціальному розчині, що сприяє утворенню коренів.
  4. Поставте паросток у ґрунт. Додатково її можна заповнити добривами.
  5. Як тільки коріння розростатиметься, змінюйте обсяг горщика, в якому вирощується дерево.

Посадка кратома з насіння

Тут також головна складність полягає у пошуку насіння. Їх набагато легше замовити із країн Південно-Східної Азії. Насіння легше долає довгі відстані. Однак вони обов’язково мають бути свіжими. Тобто, отриманими при останньому зборі. Далі все просто:

  1. Грунт попередньо обробляється добривами та азотом.
  2. Після цього в ній розміщується насіння рослини.
  3. Як тільки з’являться перші паростки, необхідно забезпечити їм постійний доступ до сонячних променів та створити атмосферу тропіків, постійно зволожуючи маленьке дерево.
  4. При цьому слідкуйте, щоб не було надлишку вологи. Це може призвести до появи грибка на поверхні дерева або у ґрунті.

Запасіться великою кількістю насіння. Так, наприклад, на висадку 1-2 дерев необхідно, щоб виросли близько 10-15 паростків. А для цього у свою чергу вам необхідно буде закинути у ґрунт близько 100 насінин.

Врахуйте, що сам по собі цей метод досить тривалий, оскільки вирощує ви не квітку або кущ, а ціле дерево. І досить високе, здатне досягти заввишки понад 15 м. При цьому перший урожай при вдалому висадженні кратоми можна збирати вже через кілька років. Запасіться терпінням та забезпечте правильний догляд, щоб стимулювати зростання саджанців та пагонів.

Як робиться чай кратом

Якщо результат став успішним, можна розбиратися, як роблять кратом. Тим більше, що процес виробництва саме чаю є максимально простим. Листя зривають і висушують під сонцем. Після цього подрібнюють на порошок, також допускається більший помел для заварювання напою. Однак у такому разі наполягатиме він довше.

Головна перешкода для вирощування зеленого дерева полягає в особливостях нашого клімату. Для рослини необхідна постійна вологість та висока температура повітря. У той же час ми сьогодні навчилися вирощувати безліч екзотичних фруктів, які непогано почуваються навіть у нашому кліматі.

Розібравшись докладніше як вирощують кратом і дізнавшись основні правила та секрети, ви зможете насолоджуватися всіма перевагами та корисними властивостями рослини, бути впевненими у натуральності та безпеці чаю. І отримаєте постійний доступ до листя дерева, яке у висушеному подрібненому стані стане основою ароматного напою, що знімає біль, тривожність і втому.

Залишити відповідь