Все про Кратом

Ефект від чаю кратом: коли настає і як проявляється

чай кратом

Корисні властивості чаю кратом були відомі в країнах Азії ще кілька століть тому. Те, що для нас є рідкісною екзотичною рослиною, там вважається цілющим деревом, листя якого здатне позитивно впливати на нервову систему, розслабляючи її або навпаки – надаючи бадьорості і підвищуючи концентрацію уваги. Через скільки діє кратом? Все буде залежати від того, який вид напою ви вибрали і наскільки правильно визначили відповідне вам дозування.

Давайте докладніше розберемося, через скільки годин чи хвилин після вживання напою проявляється ефект від чаю кратом, наскільки довго може зберігатися і як відчувається в організмі?

Коли настає ефект прийому кратома

Чимало покупців цікавить, через скільки діє кратом? Насправді, швидкість прояву ефекту від прийому чаю залежатиме від того, яке дозування ви собі обрали. І, що важливо, який сорт напою купили. Деякі є настільки сильними, що перші зміни починають відчуватися через 5-7 хвилин після вживання. Тоді як інші діють трохи повільніше.

У середньому порятунок від головного болю або м’язах, підбадьорливий або розслаблюючий вплив напою починає проявлятися через 15-30 хвилин. І доходить свого піку приблизно за 1 годину. Тобто ефект, на який ви дійсно очікуєте від кратома, проявиться приблизно через 45-60 хвилин.

Не варто штучно підвищувати дозування, щоби швидше відзначити результати. Особливо якщо ви тільки знайомитеся з напоєм. Тим більше, що остаточна сила впливу залежатиме ще й від вашого віку, ваги, скасування речовин. Так що, можливо, навіть малі порції чаю на вас подіють швидше, якщо в організмі є схильність до швидкого всмоктування речовин з їжі.

Як довго триває ефект прийому кратома

Тривалість ефекту напою залежатиме від того, наскільки велику порцію ви собі обрали. Так, наприклад, від мінімального дозування порошку, що не перевищує 5-7 г, ефект залишається недовго. Однак саме таке дозування є оптимальним для новачків і тих, кому не дуже потрібен серйозний вплив на організм. Зняття болю, розслаблення чи навпаки – підвищення концентрації спостерігаються протягом 1-2 годин. І після цього починають поступово знижуватись.

При цьому ключовим тут поступово, а не відразу. Тобто загальний ефект зберігатиметься трохи довше. Як тільки дозування кратоми збільшується, наприклад до 10-15 г (що рекомендовано виключно тим, хто вже знайомий з ефектом і потроху підвищував кількість порошку, а не вперше відкрив упаковку), ефект від його прийому стає тривалішим і може тривати до 6-8 годин.

Як такого звикання до чаю кратом немає. Однак якщо не дотримуватись рекомендацій, зазначених на упаковці, і не робити своєчасно паузу між прийомами – на щоденній основі напій не можна вживати – відбувається зниження яскравості ефекту. У такому разі рекомендують скуштувати новий сорт. Тим більше, що сьогодні чай виготовляється у різних форматах та видах. Для нього використовуються листя дерева кратом з червоними, білими або зеленими прожилками, що ростуть у різних регіонах. І у кожного з цих сортів буде своя сила дії та перелік позитивних властивостей, які напій надає на організм.

Як чай коротко впливає на організм

Тепер перерахуємо, які ефекти виникають при вживанні чаю? Насправді вони дуже змішані і залежатимуть від того:

  • який сорт та відтінок кратома ви обрали;
  • яке дозування використовуєте.

Серед основних позитивних впливів напою можна спостерігати:

  1. Звільнення від болю. У Південній Азії коротко активно використовується як знеболюючий засіб. Він дійсно допомагає зняти м’язовий спазм та біль різної етіології. У тому числі головну, зубну. Може використовуватися як доповнення до аптечним знеболюючим препаратом або як основний засіб. Допомагає навіть від хронічних болів.
  2. Налагодження сну. Якщо ви страждаєте від безсоння, тривожного сну, часто прокидаєтеся посеред ночі або вам сняться кошмари. А переналаштування режиму дня ніяк не допомагає, можливо буде потрібний інший підхід до позбавлення від проблеми. Деякі види і сорти кратома надають релаксуючу розслаблюючу дію на нервову систему, сприяють більш швидкому засипанню, допомагають позбутися безсоння навіть завдяки тому, що знижують тривожність і загальний рівень стресу в організмі.
  3. Заряд бадьорості. Якщо ви часто відчуваєте апатію та занепад сил, не можете сконцентруватися на виконанні робочих завдань, можливо, чай вкотре здатний вам допомогти. Завдяки підвищеному вмісту алкалоїдів він має такий же ефект, як і чашка дійсно міцної ароматної кави. Однак алкалоїдів тут набагато більше, ніж у каві. Отже, ефект буде набагато швидше і що найголовніше – триватиме довше. Напій активізує нервову систему. Якщо правильно підібрати сорт та дозування: підвищує концентрацію уваги, покращує працездатність, дозволяє залишатися активним навіть після напруженого робочого дня.

Останній, але на важливий ефект, який вдається отримати при вживанні чаю кратом, полягає у підвищенні захисних властивостей нашого організму. Алкалоїди, деякі їх види, активізують роботу імунної системи та роблять її стійкішою до інфекційних захворювань. Особливо така дія актуальна в осінньо-зимовий період, коли починаються карантини через зростання кількості людей, які страждають від застуд, вірусних та бактеріальних інфекцій.

Головне правильно підібрати відповідний сорт і, що важливо – знайти постачальника, який гарантує високу якість напою. Уникайте підозріло низьких цін, щоб не зіткнутися із підробкою. Тільки оригінальний чай кратом здатний зняти болючі відчуття, позбавити від підвищеної тривожності та стресу, налагодити сон і підвищити вашу працездатність.

Залишити відповідь